SR63NTEG ;ISC/XTSUMBLD KERNEL - checksum checker for SR*3*63 ; [ 03/11/97 6:01 AM ]
;;3.0; Surgery ;**63**;24 Jun 93
;;7.3;February 27, 1997
S XT4="I 1",X=$T(+3) W !!,"Checksum routine created on ",$P(X,";",4),", by KERNEL V",$P(X,";",3),!
;
K %1,%2,%3,X,Y,XT1,XT2,XT3,XT4
Q
POST ; postinit action for SR*3*63
; task install notification message
X ^%ZOSF("UCI") I Y'=^%ZOSF("PROD") G END
QMSG ; queue install message
END K SRD,SRNOW
Q
MSG ; send mail message to national database
H 20 S SRD=^XMB("NETNAME"),X=0 F S X=$O(^XPD(9.7,"B","SR*3.0*63",X)) Q:'X S SRDA=X
K SRMSG S SRMSG(1)="Patch SR*3*63 has been installed at "_SRD_"."
S SRMSG(2)="Start time: "_SRZ,SRMSG(3)="End time: "_SRY
S XMSUB="SR*3*63 Installed",XMDUZ=DUZ
S XMY("G.SR-INSTALL@ISC-BIRM.DOMAIN.EXT")=""
S XMTEXT="SRMSG(" D ^XMD S ZTREQ="@"
W ! G CONT
ROU ;;
SROACOM ;;11015177
SROAEX ;;11939512
SROALET ;;12202080
SROAOP ;;11502784
SROAOP1 ;;9224911
SROAPCA1 ;;13076237
SROAPRT3 ;;8939450
SROAUTL ;;16245453
SROAUTL0 ;;14573054
SROBTCH ;;2174143
SROCANUP ;;5614462
SRONON1 ;;13612241
SROPR01 ;;9382874
SROPR02 ;;8863555
SROPRPT ;;1376841
SROPRPT1 ;;10129667
SRORAT1 ;;10155202
SRORAT2 ;;6017781
SRORATA ;;4643550
SRORATP ;;5406287
SROSCH ;;10362309
SROSCH1 ;;13144564
+1 ;;3.0; Surgery ;**63**;24 Jun 93
+2 ;;7.3;February 27, 1997
+3 SET XT4="I 1"