PSJ320PO ;BIR/TC - Post Install routine for patch PSJ*5*320 ;06/16/15
;;5.0;INPATIENT MEDICATIONS ;**320**;9/30/97;Build 7
;
; Reference to ^PS(55 is supported by DBIA #2191.
; Reference to ^OR(100 is supported by DBIA# 3582.
;
QUE ;
N NAMSP,PATCH,JOBN,ZTSK,ZTRTN,ZTIO,ZTDTH,ZTDESC,Y,ZTQUEUED,ZTREQ,ZTSAVE,CNT,PSJCNT,SBJM,RESTART,SMSG
S NAMSP="PSJ320PO"
S JOBN="PSJ*5*320 Post Install"
S PATCH="PSJ*5*320"
D BMES^XPDUTL("=============================================================")
D MES^XPDUTL("Queuing background job for "_JOBN_"...")
D MES^XPDUTL("A MailMan message will be sent to the installer upon Post")
D MES^XPDUTL("Install Completion. This may take 4-5 minutes.")
D MES^XPDUTL("==============================================================")
S ZTRTN="EN^"_NAMSP,ZTIO=""
S (SBJM,ZTDESC)="Background job for "_JOBN
S ZTSAVE("JOBN")="",ZTSAVE("ZTDTH")="",ZTSAVE("DUZ")="",ZTSAVE("SBJM")=""
D ^%ZTLOAD
. D MES^XPDUTL("*** Task #"_ZTSK_" Queued! ***")
. D BMES^XPDUTL("")
. S ZTSAVE("ZTSK")=""
K XPDQUES
Q
EN ; Do mail message
N PSJDFN,DA,STARTH,STOPH,SUBJ
.S PSJDFN=0 F S PSJDFN=$O(^DPT("CN",PSJLOC,PSJDFN)) Q:PSJDFN'>0 D
..S PSJDTS=DT F S PSJDTS=$O(^PS(55,PSJDFN,5,"AUS",PSJDTS)) Q:PSJDTS'>0 F PSJL=5,"IV" D
...S PSJON=0 F S PSJON=$O(^PS(55,PSJDFN,PSJL,"AUS",PSJDTS,PSJON)) Q:+PSJON'>0 D
;Send message
S XMDUZ="PSJ*5*320 POST INSTALL Complete"
S XMY(DUZ)=""
S ^TMP("PSJTEXT",$J,13)=" DFN ORDER # NODE 4 "
S PSJTXLN=14
D MAIL
Q
MAIL ;
N DIFROM,XMDUZ,XMSUB,XMTEXT,XMY,I
S XMY(DUZ)=""
D ^XMD
+1 ;;5.0;INPATIENT MEDICATIONS ;**320**;9/30/97;Build 7
+2 ;
+3 ; Reference to ^PS(55 is supported by DBIA #2191.
+4 ; Reference to ^OR(100 is supported by DBIA# 3582.
+5 ;
QUE ;
+2 SET NAMSP="PSJ320PO"
+3 SET JOBN="PSJ*5*320 Post Install"
+4 SET PATCH="PSJ*5*320"