SR67NTEG ;ISC/XTSUMBLD KERNEL - Checksum checker/Post-install for SR*3*67 ; [ 04/30/97 12:11 PM ]
;;3.0; Surgery ;**67**;24 Jun 93
;;7.3;April 30, 1997
S XT4="I 1",X=$T(+3) W !!,"Checksum routine created on ",$P(X,";",4)," by KERNEL V",$P(X,";",3),!
;
K %1,%2,%3,X,Y,XT1,XT2,XT3,XT4 Q
POST ; post-install action for SR*3*67
; task install notification message
N SRD,SRNOW X ^%ZOSF("UCI") I Y'=^%ZOSF("PROD") Q
QUEUE ; queue install message
Q
MSG ; send mail message to national database
H 20 S SRD=^XMB("NETNAME"),X=0 F S X=$O(^XPD(9.7,"B","SR*3.0*67",X)) Q:'X S SRDA=X
K SRMSG S SRMSG(1)="Patch SR*3*67 has been installed at "_SRD_"."
S SRMSG(2)="Start time: "_SRZ,SRMSG(3)="End time: "_SRY
S XMSUB="SR*3*67 Installed",XMDUZ=DUZ
S XMY("G.SR-INSTALL@ISC-BIRM.DOMAIN.EXT")=""
S XMTEXT="SRMSG(" D ^XMD
QR ; queue quarterly report for second quarter of FY97
S X=0 F S X=$O(^SRO(133,X)) Q:'X S $P(^SRO(133,X,0),"^",18)="19971"
I DT<2970516 G END
S SRSTART=2970101,SREND=2970331,SRFLG=1,SRT=1 D EN^SROQT
END S ZTREQ="@"
Q
W ! G CONT
ROU ;;
SROAMAN ;;10732363
SROANIN ;;4346480
SROAOP ;;11423846
SROERR ;;13316369
SROERR0 ;;3823905
SRONEW ;;13836962
SRONOP ;;15684243
SRONOP1 ;;7266555
SROPDEL ;;10314081
SROQT ;;11758414
SROVER1 ;;3582812
SROVAR ;;12870410
SRSCAN0 ;;9502382
SRSCAN2 ;;11457002
SRSCHC ;;6707139
SRSCHC1 ;;9376968
SRSCHCC ;;7237294
SRSCHD2 ;;7736772
SRSCHDC ;;14420991
SRSCHUN ;;12469080
SRSCHUN1 ;;8264047
SRSCONR ;;11765761
SRSCRAP ;;6233987
SRSDT ;;6145753
SRSRQST ;;11840366
SRSRQST1 ;;8766002
SRSUP1 ;;16938759
SRSUPRQ ;;18261241
SRSUTL2 ;;6000113
+1 ;;3.0; Surgery ;**67**;24 Jun 93
+2 ;;7.3;April 30, 1997
+3 SET XT4="I 1"